Device markers, Polyamide 66
Technical Specifications:
| Width | 27 mm |
| Width (inches) | 1.063 inch |
| Net weight | 2.485 g |
| Operating temperature range | -40…100 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Colour | white |
| Descriptive text | Gerätemarkierer, MultiCard, selbstklebend, Höhe x Breite: 27 x 27 mm, Werkstoff: Polyamid 66, Brennbarkeitsklasse nach UL 94: V-2, Halogene: Nein, Farbe: weiß, Bedruckung “heiße Oberfläche” |
| GTIN (EAN) | 4050118664157 |
| Order No. | 8000042927 |
| Product type | Device markers |
| Type | FP ENC SM 27/27 K W017 |
| Adhesive | Double-sided adhesive tape |
| Colour | white |
| Colour of printing | black yellow |
| Halogen | No |
| Material | Polyamide 66 |
| Number of markers per combination | 1 MultiCard = Gerätemarkierer |
| Operating temperature range | -40…100 °C |
| Operating temperature range, max. | 100 °C |
| Operating temperature range, min. | -40 °C |
| Printing method | MC Laser |
| Type of printing | Symbols |
| UL 94 flammability rating | V-2 |
| Version | Self-adhesive |
| Width | 27 mm |
| Halogen | No |
| Halogen | No |
| Silicone | No |
| Material | Polyamide 66 |
| Colour | white |
| UL 94 flammability rating | V-2 |
| Material | Polyamide 66 |
| Halogen | No |
| Silicone | No |
| Colour | white |
| UL 94 flammability rating | V-2 |
| Adhesive | Double-sided adhesive tape |
| Colour of printing | black yellow |
| Number of markers per combination | 1 |
| Printing method | MC Laser |
| Type of printing | Symbols |
| Version | Self-adhesive |





Reviews
There are no reviews yet.