Wiring box for elevator shaft
Technical Specifications:
| Depth | 64.5 mm |
| Depth (inches) | 2.539 inch |
| Height | 122 mm |
| Height (inches) | 4.803 inch |
| Width | 96 mm |
| Width (inches) | 3.78 inch |
| Net weight | 261.28 g |
| Storage temperature | -5 °C…50 °C |
| Operating temperature | -5 °C…50 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | Potassium perfluorobutane sulfonate 29420-49-3 |
| SCIP | 5f19cd84-8946-4797-9386-3ac323b95c10 |
| Product information | The elevator shaft wiring box can be used with approved flat cable from manufacturer Draka EHC. |





Reviews
There are no reviews yet.