Plug (terminal), Plug-in connection, 2 mm², Number of connections: 2, Number of poles: 1, Width: 9 mm
Technical Specifications:
| Depth | 100 mm |
| Depth (inches) | 3.937 inch |
| Height | 9 mm |
| Height (inches) | 0.354 inch |
| Width | 9 mm |
| Width (inches) | 0.354 inch |
| Diameter | 9 mm |
| Net weight | 4.92 g |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 6aI, 6c |
| REACH SVHC | Lead 7439-92-1 |
| SCIP | 5837f5db-79d4-4531-bf95-fd2b6e115085 |
| Colour | red |
| Version | Adapter plug |
| Installation advice | Direct mounting |
| Type of fixing | Plugged |
| Type of mounting | Plugged |
| Number of connections | 2 |
| Type of connection | Plug-in connection |
| Diameter | 9 mm |
| Installation advice | Direct mounting |
| Number of poles | 1 |
| Rated cross-section | 2 mm² |





Reviews
There are no reviews yet.