Heavy-duty connectors, Accessories, Protective cap
Technical Specifications:
| Height | 18 mm |
| Height (inches) | 0.709 inch |
| Width | 46 mm |
| Width (inches) | 1.811 inch |
| Length | 76 mm |
| Length (inches) | 2.992 inch |
| Net weight | 8.4 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| BG | 4 |
| Colour | white Transparent |
| Material | Polypropylene |
| Protection degree | IP20 |
| Size | 4 |





Reviews
There are no reviews yet.