HDC insert, Number of poles: 3, Size: 8
Technical Specifications:
| Height | 46 mm |
| Height (inches) | 1.811 inch |
| Width | 42 mm |
| Width (inches) | 1.654 inch |
| Length | 140 mm |
| Length (inches) | 5.512 inch |
| Mounting dimension – height | 130 mm |
| Mounting dimension – width | 32 mm |
| Net weight | 95.91 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| BG | 8 |
| Colour | Silver grey |
| Material | Stainless steel, rust-proof |
| Number of poles | 3 |
| Series | HighPower |
| Size | 8 |
| Colour | Silver grey |
| Material | Stainless steel, rust-proof |
| Series | HighPower |
| Product information | Depending on the intended operation, internally generated voltages can superimpose the working voltage and contain corresponding peaks. It is imperative to ensure that these peak voltages do not exceed the rated voltage. For applications outside of this specification, please contact us. |





Reviews
There are no reviews yet.