Female, gold
Technical Specifications:
| Length | 23 mm |
| Length (inches) | 0.906 inch |
| Net weight | 2.4 g |
| Limit temperature | -55 °C … 135 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 6c |
| REACH SVHC | Lead 7439-92-1 |
| SCIP | 6eabd5ae-2d6b-409e-8bdf-87c27ee10e40 |
| Colour | gold |
| Contact diameter, male Ø | 4.8 mm |
| Material | Copper alloy |
| Plugging cycles | ≥ 500 |
| Production methods | turned |
| Surface finish | gold |
| Type | Female |
| Type of connection | Solder connection |
| Version insert | COAX |





Reviews
There are no reviews yet.