Heavy-duty connectors, Accessories, Grip panel
Technical Specifications:
| Net weight | 136.18 g |
| Continuous operating temp., min. | -40 °C |
| Continuous operating temp., max. | 125 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Steel, galvanised |
| Size | 6 |
| Suitable for ModuPlug® | No |





Reviews
There are no reviews yet.