Insert
Technical Specifications:
| Depth | 34.8 mm |
| Depth (inches) | 1.37 inch |
| Height | 12.2 mm |
| Height (inches) | 0.48 inch |
| Net weight | 6 g |
| Limit temperature | -40 °C … 90 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 6c |
| REACH SVHC | Lead 7439-92-1 |
| SCIP | 2ac5c63f-7f5e-465a-860d-49cfb7bbe5b5 |
| Category | Cat. 6A |
| Coding | X-coded |
| Contact surface | Gold-plated |
| Insulation strength | ≥ 100 MΩ |
| Number of poles | 8 |
| Plugging cycles | 100 |
| Pollution severity | 2 |
| Rated current | 0.5 A |
| Rated voltage | 50 V |
| Transmission rate | 10 Gbps |
| Type | Female |





Reviews
There are no reviews yet.