Technical Specifications:
| Depth | 55 mm |
| Depth (inches) | 2.165 inch |
| Height | 44.05 mm |
| Height (inches) | 1.734 inch |
| Width | 86 mm |
| Width (inches) | 3.386 inch |
| Net weight | 103 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Product information | Floating on both sides, an offset of ± 2mm can be compensated. Floating on one side, an offset of ± 1mm can be compensated. |





Reviews
There are no reviews yet.