Dummy module, Number of poles: 0, Male, Female, Required plug-in slots: 0.5
Technical Specifications:
| Depth | 34 mm |
| Depth (inches) | 1.339 inch |
| Height | 20.6 mm |
| Height (inches) | 0.811 inch |
| Width | 7.15 mm |
| Width (inches) | 0.281 inch |
| Net weight | 2.58 g |
| Limit temperature | -40 °C … 125 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | Potassium perfluorobutane sulfonate 29420-49-3 |
| SCIP | 1609748e-c278-4c9b-b3d1-e6215d2988cd |
| Material | Polycarbonate, glass fibre reinforced |
| Number of poles | 0 |
| Plugging cycles | ≥ 500 |
| Pollution severity | 3 |
| Required plug-in slots | 0.5 |
| Series | ModuPlug |
| Type | Male Female |
| UL 94 flammability rating | V-0 |





Reviews
There are no reviews yet.