Electronics housings, Mounting flange
Technical Specifications:
| Height | 10.5 mm |
| Height (inches) | 0.413 inch |
| Width | 47 mm |
| Width (inches) | 1.85 inch |
| Length | 97.3 mm |
| Length (inches) | 3.831 inch |
| Net weight | 97 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Protection degree | IP20 |
| Weight | 97 g |





Reviews
There are no reviews yet.