Profile housing, OMNIMATE Housing – RS orange, Extruded profile, Width: 2000 mm
Technical Specifications:
| Depth | 22 mm |
| Depth (inches) | 0.866 inch |
| Height | 127 mm |
| Height (inches) | 5 inch |
| Width | 2,000 mm |
| Width (inches) | 78.74 inch |
| Net weight | 750 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Insulating material | PVC |
| Material | PVC |
| Surface finish | untreated |
| UL 94 flammability rating | V-0 |
| Colour | orange |
| Colour chart (similar) | RAL 2000 |
| Encapsulation option | No |
| Protection degree | IP20 in installed state |
| Product information | 2 optional positions for the PCB Dimensions of the PCB: Thickness: 1.6 (±0.2) mm, width: 122 (+0.5) mm Dimension of RS section = PCB length – 5 mm Example: PCB length 160 mm, RS section = 155 mm |





Reviews
There are no reviews yet.