Communication module
Technical Specifications:
| Depth | 33.6 mm |
| Depth (inches) | 1.323 inch |
| Height | 74.4 mm |
| Height (inches) | 2.929 inch |
| Width | 34 mm |
| Width (inches) | 1.339 inch |
| Net weight | 36 g |
| Operating temperature | -25 °C…70 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 6c, 7a, 7cI |
| REACH SVHC | Lead 7439-92-1 Lead monoxide 1317-36-8 |
| SCIP | d62541f7-8058-4336-b693-7303c8b40800 |
| MTTF | According to Standard: SN 29500 Operating time (hours), min.: 2,505,000 h Ambient temperature: 40 °C Duty cycle: 100 % |
| Protection degree | IP20 |
| Protection against dangerous shock currents | Acc. to VDE0106-101 |
| Safety transformers for switch-mode power supplies | According to EN 61558-2-16 |





Reviews
There are no reviews yet.