Display, Hood, Input : I/U universal, 0-20 mA, HART® transparent, Output : Potentiometer, Temperature, thermocouple
Technical Specifications:
| Depth | 120 mm |
| Depth (inches) | 4.724 inch |
| Height | 48.8 mm |
| Height (inches) | 1.921 inch |
| Width | 96.6 mm |
| Width (inches) | 3.803 inch |
| Net weight | 9,999 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Protection degree | IP65 |
| Type of mounting | Front mounting |
| Type | other |
| Galvanic isolation | Without isolation |





Reviews
There are no reviews yet.