D-SERIES, RC filter, Rated control voltage: 110…230 V AC, Plug-in connection
Technical Specifications:
| Depth | 32 mm |
| Depth (inches) | 1.26 inch |
| Height | 12.5 mm |
| Height (inches) | 0.492 inch |
| Width | 15.5 mm |
| Width (inches) | 0.61 inch |
| Net weight | 3.28 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 7cI |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Certificate No. (cURus) | E312083 |
| Rated control voltage | 110…230 V AC |
| Status indicator | Green LED |
| Protective circuit | RC element |
| RC filter | 100 Ω / 220 nF |
| Colour | black |
| UL94 flammability rating component | Component: Housing UL94 flammability rating: V-2 |
| Certificate No. (CSA) | 80107692 |
| Certificate No. (cURus) | E312083 |
| Wire connection method | Plug-in connection |





Reviews
There are no reviews yet.