Z-series, Plug housing, Rated cross-section: 1.5 mm², Direct mounting
Technical Specifications:
| Height | 23 mm |
| Height (inches) | 0.906 inch |
| Width | 5 mm |
| Width (inches) | 0.197 inch |
| Net weight | 1.065 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 120 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Wemid |
| Colour | green |
| UL 94 flammability rating | V-0 |
| Installation advice | Direct mounting |
| Number of connections | 4 |
| TS 32 offset | 34.5 mm |
| TS 35 offset | 34.5 mm |
| Installation advice | Direct mounting |
| Number of poles | 1 |
| Rated cross-section | 1.5 mm² |





Reviews
There are no reviews yet.