W-Series, Isolating lever
Technical Specifications:
| Depth | 28.8 mm |
| Depth (inches) | 1.134 inch |
| Height | 50.15 mm |
| Height (inches) | 1.974 inch |
| Width | 6.95 mm |
| Width (inches) | 0.274 inch |
| Net weight | 5.66 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 120 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 7cI |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Wemid |
| Colour | dark beige |
| UL 94 flammability rating | V-0 |
| Explosion-tested version | No |
| Installation advice | Direct mounting |
| Type of fixing | Snap-on |
| Pitch in mm (P) | 7.8 mm |
| Installation advice | Direct mounting |
| Rated current | 0 A |





Reviews
There are no reviews yet.