Klippon POK (polyester empty enclosure), Type plate fixings set, Height: 12 mm, Width: 12 mm, Depth: 15.06 mm, Material: Stainless steel, rust-proof, untreated
Technical Specifications:
| Depth | 15.06 mm |
| Depth (inches) | 0.593 inch |
| Height | 12 mm |
| Height (inches) | 0.472 inch |
| Width | 12 mm |
| Width (inches) | 0.472 inch |
| Net weight | 54 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Stainless steel, rust-proof |
| Surface finish | untreated |
| Product images | |





Reviews
There are no reviews yet.