Socket (terminal), Plug-in depth: 11.5 mm, Depth: 51.3 mm
Technical Specifications:
| Depth | 51.3 mm |
| Depth (inches) | 2.02 inch |
| Height | 9.4 mm |
| Height (inches) | 0.37 inch |
| Width | 6.3 mm |
| Width (inches) | 0.248 inch |
| Net weight | 1.1 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Continuous operating temp., min. | -60 °C |
| Continuous operating temp., max. | 130 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Wemid |
| Colour | black |
| UL 94 flammability rating | V-0 |
| Explosion-tested version | No |
| Type of fixing | Plugged |
| Type of mounting | Plug |
| Plug-in depth | 11.5 mm |
| Operating temperature range, max. | 130 °C |





Reviews
There are no reviews yet.