Klippon TB (Terminal Box), Enclosures, Height: 20 mm, Width: 310 mm, Depth: 10 mm, Material: Steel, galvanized, silver
Technical Specifications:
| Depth | 10 mm |
| Depth (inches) | 0.394 inch |
| Height | 20 mm |
| Height (inches) | 0.787 inch |
| Width | 310 mm |
| Width (inches) | 12.205 inch |
| Net weight | 145.306 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Installation advice | Screw mounting |
| Material | Steel |
| Surface finish | galvanized |
| Material | Steel |
| Surface finish | galvanized |





Reviews
There are no reviews yet.