Rail, TS 35 x 7.5, TS 35, Width: 98 mm, without slot, with slot, Steel, galvanized, chromium-plated
Technical Specifications:
| Depth | 7.5 mm |
| Depth (inches) | 0.295 inch |
| Height | 35 mm |
| Height (inches) | 1.378 inch |
| Width | 98 mm |
| Width (inches) | 3.858 inch |
| Net weight | 22 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Installation advice | Direct mounting |
| Integral fixing | Screwed |
| Material | Steel |
| Standards | DIN EN 60715 |
| Surface finish | galvanized chromium-plated |





Reviews
There are no reviews yet.