Rail, TS 35, TS 35 x 15, Width: 140 mm, with slot, Steel, galvanic zinc plated and passivated
Technical Specifications:
| Depth | 15 mm |
| Depth (inches) | 0.591 inch |
| Height | 35 mm |
| Height (inches) | 1.378 inch |
| Width | 140 mm |
| Width (inches) | 5.512 inch |
| Net weight | 97.1 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Installation advice | Direct mounting |
| Material | Steel |
| Material thickness | 1.5 mm |
| Standards | DIN EN 60715 |
| Surface finish | galvanic zinc plated and passivated |
| Material | Steel |
| Material thickness | 1.5 mm |
| Surface finish | galvanic zinc plated and passivated |





Reviews
There are no reviews yet.