Rail, TS 35, TS 35 x 7.5, Width: 64 mm, without slot, Steel, galvanic zinc plated and passivated
Technical Specifications:
| Depth | 7.5 mm |
| Depth (inches) | 0.295 inch |
| Height | 35 mm |
| Height (inches) | 1.378 inch |
| Width | 64 mm |
| Width (inches) | 2.52 inch |
| Net weight | 23 g |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Steel |
| Material thickness | 1 mm |
| Stamp dimensions | 5.5 x 20 mm |
| Standards | DIN EN 60715 |
| Surface finish | galvanic zinc plated and passivated |
| Material | Steel |
| Material thickness | 1 mm |
| Stamp dimensions | 5.5 x 20 mm |
| Surface finish | galvanic zinc plated and passivated |





Reviews
There are no reviews yet.