Partition plate (terminal), beige, Height: 37 mm, Width: 2 mm, V-0, Wemid
Technical Specifications:
| Depth | 38 mm |
| Depth (inches) | 1.496 inch |
| Height | 37 mm |
| Height (inches) | 1.457 inch |
| Width | 2 mm |
| Width (inches) | 0.079 inch |
| Net weight | 3.015 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 120 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Wemid |
| Colour | beige |
| UL 94 flammability rating | V-0 |
| Version | Intermediate plate |
| Snap-on | No |
| Product images | |





Reviews
There are no reviews yet.