P-series, Partition plate, grey, 2 mm, printed, 9-16, vertical
Technical Specifications:
| Depth | 59.7 mm |
| Depth (inches) | 2.35 inch |
| Height | 120 mm |
| Height (inches) | 4.724 inch |
| Width | 2 mm |
| Width (inches) | 0.079 inch |
| Net weight | 8.624 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 125 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Polycarbonate |
| Colour | grey |
| UL 94 flammability rating | V-0 |
| Version | printed 9-16 vertical |
| Number of levels | 8 |
| Snap-on | Yes |
| Product images | |





Reviews
There are no reviews yet.