Partition plate (terminal), blue, Height: 50 mm, Width: 1.5 mm, V-2, PA 66
Technical Specifications:
| Depth | 44 mm |
| Depth (inches) | 1.732 inch |
| Height | 50 mm |
| Height (inches) | 1.968 inch |
| Width | 1.5 mm |
| Width (inches) | 0.059 inch |
| Net weight | 3.185 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 100 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | PA 66 |
| Colour | blue |
| UL 94 flammability rating | V-2 |
| Version | Intermediate plate |
| Installation advice | Direct mounting |
| Snap-on | No |
| Installation advice | Direct mounting |
| Product images | |





Reviews
There are no reviews yet.