Partition plate (terminal), black, Height: 74 mm, Width: 3 mm, V-0, Epoxy resin, EP
Technical Specifications:
| Depth | 60 mm |
| Depth (inches) | 2.362 inch |
| Height | 74 mm |
| Height (inches) | 2.913 inch |
| Width | 3 mm |
| Width (inches) | 0.118 inch |
| Net weight | 24.2 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -60 °C |
| Continuous operating temp., max. | 160 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant without exemption |
| REACH SVHC | No SVHC above 0.1 wt% |
| Material | Epoxy resin, EP |
| Colour | black |
| UL 94 flammability rating | V-0 |
| Version | Intermediate plate |
| Installation advice | Direct mounting |
| Snap-on | No |
| Installation advice | Direct mounting |
| Product images | |





Reviews
There are no reviews yet.