Heavy-duty connectors, Accessories, Cable glands, Brass, nickel-plated
Technical Specifications:
| Net weight | 39 g |
| Limit temperature | -40 °C … 130 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 6c |
| REACH SVHC | Lead 7439-92-1 |
| SCIP | b5ff1f66-ddba-4739-9fc0-0521ddb52139 |
| AF size | 30 mm |
| Cable glands | PG 21 |
| External thread | PG 21 |
| Material | Brass, nickel-plated |
| Protection degree | IP68 |





Reviews
There are no reviews yet.