Partition plate (terminal), orange, Height: 45.4 mm, Width: 5 mm, V-2, PA 66
Technical Specifications:
| Depth | 36.7 mm |
| Depth (inches) | 1.445 inch |
| Height | 45.4 mm |
| Height (inches) | 1.787 inch |
| Width | 5 mm |
| Width (inches) | 0.197 inch |
| Net weight | 5.8 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 100 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 6c |
| REACH SVHC | Lead 7439-92-1 |
| SCIP | 936a8f21-8ce1-4838-a60e-9ad69268c052 |
| Material | PA 66 |
| Colour | orange |
| UL 94 flammability rating | V-2 |
| Version | End and intermediate plate |
| Snap-on | No |





Reviews
There are no reviews yet.