Partition plate (terminal), dark beige, Height: 88.5 mm, Width: 5.08 mm, V-0, Wemid
Technical Specifications:
| Depth | 44.5 mm |
| Depth (inches) | 1.752 inch |
| Height | 88.5 mm |
| Height (inches) | 3.484 inch |
| Width | 5.08 mm |
| Width (inches) | 0.2 inch |
| Net weight | 10.2 g |
| Storage temperature | -25 °C…55 °C |
| Ambient temperature | -5 °C…40 °C |
| Continuous operating temp., min. | -50 °C |
| Continuous operating temp., max. | 120 °C |
| RoHS Compliance Status | Compliant with exemption |
| RoHS Exemption (if applicable/known) | 6c |
| REACH SVHC | Lead 7439-92-1 |
| SCIP | 936a8f21-8ce1-4838-a60e-9ad69268c052 |
| Material | Wemid |
| Colour | dark beige |
| UL 94 flammability rating | V-0 |
| Version | Mounting block |
| Rail | TS 35 |
| Snap-on | No |
| Rail | TS 35 |





Reviews
There are no reviews yet.